Wyjście z kościoła Pary Młodej – oczami fotografa (:

5 marca 2021

Piękne wyjście z kościoła Pary Młodej?

Każdej z nas marzy się przepiękne wyjście tuż po ceremonii – w końcu mamy za sobą ten stres, no i mamy już męża! 
Kiedy wychodzicie z kościoła widzę zawsze na Waszych twarzach ulgę, radość i ekscytację. W końcu to Wasz pierwszy „spacer” jako Mąż i Żona. Jesteście wtedy na celowniku wszystkich, którzy w ławkach bądź na zewnątrz kościoła obserwują wyjście Pary Młodej z kościoła. Świetnie kiedy pokażecie te emocje bym mogła stworzyć dla Was pamiątkę na zawsze. Chcę abyście pamiętali do końca życia jaka to była radość. (:


Wiele z Was zastanawia się i pyta mnie jak przygotować się do wyjścia z kościoła aby mieć ładne zdjęcia? Co jeśli ksiądz nie pozwala na sypanie kwiatów bądź strzelanie konfetti pod kościołem? Poniżej zebrałam kilka najfajniejszych pomysłów na wyjście z kościoła. W tym kilka „ekologicznych”. Odpowiem także na pytanie dlaczego warto zastanowić się nad sypaniem pieniążkami i ryżem. (:


1. Pocałunek i oklaski gości 

Nic prostszego? A jednak! Uwielbiam wręcz gdy Moje Pary mijając próg świątyni padają sobie w objęcia i czule się całują. Panie Młode podnoszą bukiecik, a Panowie ręce w geście zwycięstwa. Wywołuje to zwykle falę braw wśród gości. Jest to zawsze bardzo fajne i nie wychodzicie z kościoła w ciszy (co bywa krępujące). Możecie także poprosić najbliższych aby takie brawa zapoczątkowali dla dodania Wam otuchy. 

Triumfalne wyjście z kościoła Pary Młodej.
Pocałunek Pary Młodej po wyjściu z kościoła.


2. Płatki kwiatów  

Wyglądają przepięknie i nie zanieczyszczają  środowiska. Wcześniej przygotowane rożki z kwiatami zawsze mnie cieszą. Pary Młode delegują zwykle osobę, która ma ze sobą skrzyneczkę z płatkami kwiatów i rozdaje je gościom tuż przed wyjściem. Naturalnie trzeba mieć mocniejszy „rzut” bądź stać blisko. Wystarczy na prawdę kilka osób z różkami aby ukwiecić Wasze wyjście, a co za tym idzie Wasze zdjęcia ze ślubu. 

Płatki kwiatów sypane w momencie wyjścia Pary Młodej z kościoła.
Rożki z płatkami kwiatów sypane w momencie wyjścia Pary Młodej z kościoła.


3. Bańki mydlane

Puszczane na wyjście z kościoła to ekologiczna opcja, nie pozostawiająca po sobie śladów. Warto pamiętać jednak, że konkretny efekt da dopiero maszyna przystosowana do puszczania baniek bądź kilka pistoletów. (: Będzie ciężko aby goście dmuchając zrobili ich na raz wystarczająco dużo, a zmieniający się wiatr zdecydowanie im w tym nie pomaga.

Bańki mydlane. Wyjście z kościoła Pary Młodej.
Wyjście z kościoła Pary Młodej, dzieci puszczające bańki.


4. Konfetti

Konfetti jest bardzo popularne i zgodzę się, że także wygląda super. Pod warunkiem, ze nie wystrzeliwuje w stopy, a zdarzyło się nie raz. (: Zwykle ksiądz się na nie nie zgadza sugerując kary. W pełni to rozumiem bo zwykle śluby następują jedne po drugich i ciężko na bieżąco posprzątać. Warto pamiętać, że są także konfetti z papieru, które rozłożą się szybciej. Mimo wszystko jeśli się na nie zdecydujecie to polecam wśród rodziny znaleźć chętną osobę, która mogłaby szybko uprzątnąć wystrzelone race. Mogłaby to zrobić np. podczas życzeń. W miejscach gdzie macie zgodę Proboszcza zwykle takie konfetti jest sprzątane zaraz po Waszym wyjściu.

Konfetti wystrzelone podczas wyjścia pary Młodej z kościoła.
Radość Pary Młodej po wyjściu z kościoła.


6. Szpaler 

Szpaler na wyjście z kościoła wygląda zawsze imponująco. Wiadomo, że ten przywilej posiadają Państwo Młodzi należący do służb mundurowych. Szpaler jednak można także zrobić krzyżując np. róże na długich łodygach bądź w przypadku ślubu z motywem Star Wars – świetlne miecze. Motocykliści mogą dla swych przyjaciół przygotować szpaler z kasków. Gdy przed Parą Młodą kroczą dzieci niosące wcześniej obrączki należy pamiętać o tym, że gdy pochylicie się przechodząc pod szpalerem to całkiem Was zasłonią.

Szpaler na Wyjście Pary Młodej z kościoła.
Szpaler z kasków motocyklowych.


7. Pieniądze/Ryż 

Rozwiązanie tradycyjne, bardzo często zapoczątkowane przez gości bez wiedzy Pary Młodej. Każdy doskonale je zna. Dlaczego warto je przemyśleć? Po pierwsze kwestie higieniczne – zbieranie drobiazgów z ziemi gwarantuje brudne dłonie, których nie ma gdzie umyć. Wyobraźmy to sobie, biała sukienka, czarny garnitur, pył i ziemia na palcach… Nie wspomnę także o pięknych paznokciach, które szykujecie na TEN DZIEŃ. (: Dodatkowym faktem jest to, ze zbieranie pieniążków często sporo trwa. Jak wiadomo chcecie zwykle szybko dotrzeć na salę. Jeżeli macie na to wpływ – warto przemyśleć to rozwiązanie bądź symbolicznie wyzbierać część, a resztę pozostawić dzieciakom.

Co sądzę o ryżu? Wygląda fajnie to fakt. Na nieszczęście wpada on wszędzie. Niekiedy do końca wesela macie go potem pośród misternie upinanych włosów. Bardzo często tez pozostawia mnóstwo białego pyłu, który nie do końca dobrze prezentuje się na ciemnych garniturach. Dlatego warto zabrać ze sobą np. mokre chusteczki.

Sypanie ryżem i konfetti na wyjściu z kościoła Pary Młodej.
Sypanie ryżem na wyjście z kościoła Pary Młodej.


To by było na tyle jeśli chodzi o wyjścia, które miałam okazję fotografować. Jeżeli mieliście bądź widzieliście inne, oryginalne wyjście z kościoła Pary Młodej dajcie proszę znać. (:

Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej zdjęć ze ślubów mojego autorstwa zapraszam TUTAJ (:

UDOSTĘPNIJ
KOMENTARZE
WYŚWIETL
SKOMENTUJ